V POMORSKA SESJA SPRAWOZDAWCZA ZA ROK 2018

(22-23 LISTOPADA 2018 R.)

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku we współpracy z Instytutem Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutem Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Gdańsku, Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków - Delegaturą w Słupsku, Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich - Oddział w Gdańsku oraz Fundacją Ochrony Zabytków w Gdańsku, w dniach 22-23 listopada 2018 r. organizują V Pomorską Sesję Sprawozdawczą za rok 2018.

Zostaną na niej przedstawione referaty oraz komunikaty z badań terenowych (systematycznych, ratowniczych, sondażowych) w obrębie aglomeracji miejskich, jak również prac wykopaliskowych prowadzonych na trasach dróg oraz badań na inwestycjach budowlanych i liniowych a także badań konserwatorskich i naukowych prowadzonych przez instytuty uniwersyteckie. Do prezentacji dopuszczone będą wystąpienia omawiające wyniki badań ratowniczych i wykopaliskowych wyłącznie z terenu województwa pomorskiego, pochodzące z bieżącego roku. Do uczestnictwa w sesji zapraszamy także specjalistów ze wszystkich dziedzin współpracujących z archeologią.
Przewiduje się, że czas prezentacji referatu nie może przekroczyć 30 minut, natomiast komunikatu 15 minut. W przypadku zgłoszenia dużej ilości wystąpień ich czas może ulec skróceniu. Wystąpienia będą prezentowane w ciągu chronologicznym od epoki kamienia do czasów nowożytnych.

Konferencja odbywać się będzie w Domu Przyrodników, przy ul. Mariackiej 25/26 w Gdańsku. Szczegółowy program sesji zostanie wysłany wyłącznie tym osobom, które w terminie do dnia 12 października 2018 r. nadeślą wypełniony formularz zgłoszenia uczestnictwa (w załączeniu). W spotkaniu będą mogły wziąć udział wyłącznie te osoby, które zarejestrują się i znajdą na liście uczestników.

Wszystkie materiały z sesji zostaną wydrukowane. Organizatorzy proszą o dostarczenie tekstu oraz ilustracji na płycie CD lub za pomocą programu WeTransfer.

W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń niż przewidywana, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość skrócenia jej do jednego dnia.

Planowane jest zorganizowanie po pierwszym dniu sesji spotkania koleżeńskiego.

Opłata konferencyjna: 80 zł brutto

Wpłaty: Bank BGŻ BNP Paribas 83 2030 0045 1110 0000 0424 9830 z dopiskiem: V Pomorska Sesja 2018 oraz imieniem i nazwiskiem, w terminie do 19 października 2018 r. Osoby chcące otrzymać fakturę prosimy o podanie numeru NIP zakładu pracy.

Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu, pobytu i noclegów uczestnikom sesji, nie dokonują też rezerwacji miejsc hotelowych.
Kontakt: wypełniony formularz uczestnictwa, zgłoszenia, pytania itp. prosimy kierować na adres:

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
ul. Mariacka 25/26, 80-833 Gdańsk


Koordynator: Piotr Fudziński, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 58 320 21 88, wewn. 23

Pliki do pobrania:
V Pomorska Sesja Sprawozdawcza zaproszenie.pdf
V Pomorska Sesja Sprawozdawcza formularz zgłoszenia.docx
V Pomorska Sesja Sprawozdawcza formularz zgłoszenia.pdf
PROGRAM V Pomorskiej Sesji Sprawozdawczej [PDF]

XXV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NUBIOLOGICZNA

Gdańsk – Sobieszewo, 25-27 maja 2018 r.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXV Ogólnopolskiej Konferencji Nubiologicznej, która odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 roku w Gdańsku-Sobieszewie. Konferencja poświęcona jest szeroko pojętym badaniom archeologicznym prowadzonym przez polskich archeologów we współpracy ze specjalistami różnych dziedzin na terenie Nubii sudańskiej i egipskiej. Celem konferencji jest przede wszystkim prezentacja najnowszych wyników badań, ale także przekrojowych opracowań różnych zagadnień, wymagających wielu lat studiów nad materiałem.

Czytaj więcej...

XXIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NUBIOLOGICZNA

2-4 czerwca 2017 roku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Nubiologicznej, która odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca 2017 r. w Gdańsku Sobieszewie, w Ośrodku Wypoczynkowym „Fala” przy ul. Falowej 3.

Czytaj więcej...

IV Pomorska Sesja Sprawozdawcza za rok 2016

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Stowarzyszenie Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku
Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich; Oddział w Gdańsku
Fundacja Ochrony Zabytków w Gdańsku
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków; Delegatura w Słupsku

Czytaj więcej...

XX SESJA POMORZOZNAWCZA ZA LATA 2014-2015

18-20 listopada 2015 roku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, we współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum w Lęborku, Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach, Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, Instytutem Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego, Stowarzyszeniem Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku oraz Pracownią Archeologiczno-Konserwatorską Renata Wiloch - Kozłowska w Gdańsku organizuje w dniach 18-20 listopada 2015 roku jubileuszową XX Sesję Pomorzoznawczą za lata 2014-2015.

Czytaj więcej...

XXIII OGÓLNOPOLSKA NAUKOWO-EDUKACYJNA KONFERENCJA NUBIOLOGICZNA

3-5 czerwca 2016 roku 

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskiej Naukowo-Edukacyjnej Konferencji Nubiologicznej, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2016 r. w Gdańsku Sobieszewie, w Ośrodku Wypoczynkowym „Fala” przy ul. Falowej 3.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA NAUKOWA "MIĘDZY GDAŃSKIEM A SANTIAGO"

14 marca 2015 roku 

Konferencja zorganizowana jest w ramach obchodów 600-lecia konsekracji kościoła św. Jakuba w Gdańsku. Składają się na nią cztery sesje naukowe zaplanowane w nowym gmachu Biblioteki Gdańskiej PAN i w kościele św. Jakuba.

Czytaj więcej...

PRADOLINY POMORSKICH RZEK KONTAKTY KULTUROWE I HANDLOWE SPOŁECZEŃSTW W PRADZIEJACH I WCZESNYM ŚREDNIOWIECZU

27-28 listopada 2014 roku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku, Fundacją Ochrony Zabytków w Gdańsku, Instytutem Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego i Instytutem Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego, organizują w dniach 27-28 listopada 2014 r., sympozjum naukowe Pradoliny pomorskich rzek. Kontakty kulturowe i handlowe społeczeństw w pradziejach i wczesnym średniowieczu. 

Czytaj więcej...

STRUKTURY MAKRO- I MIKROREGIONALNE WSTĘP DO PRADZIEJÓW POMORZA WSCHODNIEGO

5-7 października 2011 roku !ODWOŁANA!

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku, Instytutem Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Instytutem Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacją Ochrony Zabytków w Gdańsku organizuje w dniach 6-7 października 2011 r. sympozjum naukowe Struktury mikro- i makro regionalne. Wstęp do pradziejów Pomorza Wschodniego.

Czytaj więcej...

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności